12-sentabr kuni mamlakatimiz va qator yetakchi xorijiy davlatlarning nufuzli gazetalarida va internet-nashrlarida O‘zbekiston Prezidentining dasturiy ahamiyatga ega konseptual maqolasi chop etiladi
12-sentabr kuni mamlakatimiz va qator yetakchi xorijiy davlatlarning nufuzli gazetalarida va internet-nashrlarida O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Shanxay hamkorlik tashkiloti Samarqand sammitiga bag‘ishlangan dasturiy ahamiyatga ega konseptual maqolasi chop etiladi.
“Bu oliy darajadagi uchrashuvdan nimalar kutilyapti? – deb yozadi davlatimiz rahbari matbuot kotibi Sherzod Asadov o‘zining telegram-kanalida. - Sammit O‘zbekiston, mintaqa va umuman zamonaviy dunyo uchun qanchalik muhim? Yangi davrda O‘zbekiston nega mintaqaviy va global miqyosda keng hamkorlik va muloqotni ilgari surmoqda? O‘zbekistonning SHHTga raisligi tashkilot faoliyatida qanday aks etdi?
Shu va boshqa muhim savollarga Prezidentimizning maqolasida javob topish mumkin”.
Eslatib o‘tamiz, 15-16 sentabr kunlari bo‘lib o‘tadigan SHHT Davlat rahbarlari kengashi majlisida Tashkilotga a’zo davlatlar - Hindiston, Qog‘og‘iston, Xitoy, Qirg‘iziston, Pokiston, Rossiya, Tojikiston va O‘zbekiston, kuzutuvchi davlatlar – Belarus, Eron va Mongoliya, mehmon sifatida taklif etilgan mamlakatlar – Ozarbayjon, Armaniston, Turkmaniston va Turkiya yetakchilari ishtirok etadi.

12 сентября в авторитетных газетах и интернет-изданиях нашей страны и ряда ведущих зарубежных государств выходит имеющая программное значение концептуальная статья Президента Узбекистана
Завтра в авторитетных газетах и интернет-изданиях нашей страны и ряда ведущих зарубежных государств выходит имеющая программное значение концептуальная статья Президента Шавката Мирзиёева, посвященная предстоящему Самаркандскому саммиту ШОС.
«Что ожидается от этой встречи высшего уровня? - написал в своем телеграм-канале пресс-секретарь главы нашего государства Шерзод Асадов. – Насколько важен саммит для Узбекистана, региона и современного мира в целом? Почему Узбекистан продвигает широкое сотрудничество и диалог на региональном и глобальном уровне в новую эпоху? Какой эффект оказало председательство Узбекистана в ШОС на деятельность организации?
Ответы на эти и другие важные вопросы можно найти в завтрашней статье Президента».
Напомним, что 15-16 сентября в очередном заседании Совета глав государств-членов ШОС примут участие лидеры Индии, Казахстана, Китая, Кыргызстана, Пакистана, России, Таджикистана и Узбекистана, государств-наблюдателей – Беларуси, Ирана, Монголии, а также приглашенные в качестве гостей узбекской стороны руководители Азербайджана, Армении, Туркменистана и Турции.