O‘zbekiston TIV rahbarining o‘rinbosari va Eron elchisi ShHTning Samarqand sammitiga tayyorgarlik masalalarini muhokama qildi
O‘zbekiston tashqi ishlar vazirining o‘rinbosari Furqat Sidiqov kecha Eron elchisi Hamid Nayirobodiy bilan uchrashdi.
TIV maʼlumotiga ko‘ra, ikki tomonlama hamkorlikni yana-da rivojlantirish yuzasidan fikr almashildi. 2022 yil sentyabr oyida Samarqand shahrida bo‘lib o‘tadigan ShHTning navbatdagi sammitida Eron delegatsiyasining oliy darajadagi ishtiroki bilan bog‘liq masalalar ko‘rib chiqildi.

Заместитель главы МИД Узбекистана и посол Ирана обсудили вопросы подготовки к Самаркандскому саммиту ШОС
Вчера в МИД состоялась встреча заместителя министра иностранных дел Фурката Сидикова с послом Ирана Хамидом Найрабади.
По информации МИД, состоялся обмен мнениями по дальнейшему развитию двустороннего сотрудничества. Рассмотрены вопросы, связанные с участием делегации Ирана на высшем уровне в очередном Саммите ШОС в сентябре в городе Самарканде.
Стороны выразили готовность к продолжению рабочих контактов для решения текущих вопросов двусторонней повестки.