Toshkentda O‘zbekiston raisligida ShHTga aʼzo davlatlar Milliy koordinatorlari kengashi o‘z ishini boshladi
Bugun Toshkentda O‘zbekiston raisligida Shanxay hamkorlik tashkilotiga aʼzo davlatlar Milliy koordinatorlari kengashining (ShHT MKK) navbatdagi yig‘ilishi boshlandi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Offlayn tarzda o‘tkazilayotgan yig‘ilishda ShHTga aʼzo davlatlar milliy koordinatorlari, shuningdek, tashkilotning doimiy organlari rahbarlari ishtirok etmoqda.
Uchrashuv doirasida 28-29 iyul kunlari O‘zbekiston poytaxtida bo‘lib o‘tadigan ShHT tashqi ishlar vazirlari Kengashining majlisini tayyorlashga alohida eʼtibor qaratish rejalashtirilgan.
MKK 15-16 sentabr kunlari Samarqand shahrida tashkilotga aʼzo davlatlar rahbarlari Kengashining bo‘lajak yig‘ilishi uchun hujjatlar to‘plamini tayyorlash bo‘yicha ishlarni davom ettiradi.

Под председательством Узбекистана в Ташкенте начал работу Совет национальных координаторов государств-членов ШОС
Сегодня в Ташкенте под председательством Узбекистана началось очередное заседание Совета национальных координаторов государств-членов Шанхайской организации сотрудничества (СНК ШОС), сообщает корреспондент ИА «Дунё».
В заседании, которое проходит в очном формате, принимают участие национальные координаторы государств-членов ШОС, а также руководители постоянно действующих органов организации.
В рамках встречи особое внимание планируется уделить подготовке заседания Совета министров иностранных дел ШОС, которое состоится 28-29 июля в столице Узбекистана.
На СНК будет продолжена работа по подготовке пакета документов предстоящего 15-16 сентября в Самарканде заседания Совета глав государств-членов организации.