Toshkentda O‘zbekiston raisligida Shanxay hamkorlik tashkilotiga (ShHT) aʼzo davlatlar turizm maʼmuriyatlari rahbarlarining gibrid shakldagi yig‘ilishi boshlandi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri voqea joyidan.
Yig‘ilishda turizm idoralari rahbarlari ShHTga aʼzo davlatlar o‘rtasida ushbu sohadagi hamkorlikni rivojlantirish masalalarini muhokama qiladi, milliy turizm bozorining bugungi holati va turizmni rivojlantirish salohiyatini ro‘yobga chiqarish bo‘yicha ko‘rilayotgan chora-tadbirlar to‘g‘risida maʼlumot almashadi, shuningdek, tashkilot doirasida turizm almashinuvini yana-da rivojlantirish bo‘yicha qo‘shma chora-tadbirlarni o‘rganadi.
Eslatib o‘tamiz, ShHTga aʼzo davlatlar milliy turizm maʼmuriyatlari rahbarlarining birinchi yig‘ilishi 2015 yil 25 mart kuni Moskva shahrida (Rossiya) bo‘lib o‘tgan edi.

В Ташкенте началась встреча руководителей туристских администраций государств-членов Шанхайской организации сотрудничества
В Ташкенте сегодня утром под председательством узбекской стороны в гибридном формате началась встреча руководителей туристских администраций государств-членов Шанхайской организации сотрудничества (ШОС), сообщает с места события корреспондент ИА «Дунё».
На встрече главы туристических ведомств обсудят вопросы развития многостороннего сотрудничества в области туризма, обменяются информацией о текущем состоянии национального туристского рынка и предпринимаемых мерах по реализации потенциала развития индустрии туризма, а также обсудят содержание совместных мер по дальнейшей активизации туристского обмена в рамках организации.
Напомним, что первая встреча руководителей национальных туристических администраций государств-членов ШОС состоялась 25 марта 2015 года в городе Москве.