ShHTga a'zo davlatlarning Giyohvand moddalarga qarshi kurashish bo’yicha idoralari vakillarining yig'ilishi to'g'risida
2022-yil 18-19-aprel kunlari Toshkent shahrida Shanxay hamkorlik tashkilotiga (ShHT) a'zo davlatlarning giyohvand moddalarga qarshi kurashish bo’yicha mas’ul idoralari yuqori mansabdor shaxslarining yig'ilishi gibrid shaklida bo'lib o'tmoqda.
Uchrashuv ishtirokchilari 2022-yil 20-aprelda bo'lib o'tadigan Shanxay hamkorlik tashkilotiga a'zo davlatlarning giyohvand moddalarning noqonuniy aylanishig qarshi kurashish bo’yicha vakolatli organlari rahbarlarining o'n ikkinchi majlisiga tayyorgarlik ko'rish bilan bog'liq masalalarni muhokama qilmoqdalar.
Xususan, bo'lajak tadbir kun tartibi va uning davomida qabul qilinishi rejalashtirilayotgan hujjatlar loyihalari ko'rib chiqilmoqda.

О совещании старших должностных лиц антинаркотических ведомств государств-членов ШОС
18-19 апреля 2022 года в г.Ташкенте в гибридном формате под председательством узбекской стороны проходит совещание старших должностных лиц антинаркотических ведомств государств-членов Шанхайской организации сотрудничества (ШОС).
Участники совещания обсуждают вопросы, связанные с подготовкой к двенадцатому Совещанию руководителей компетентных органов государств-членов Шанхайской организации сотрудничества, наделенных полномочиями по борьбе с незаконным оборотом наркотиков, которое состоится 20 апреля 2022 года.
Рассмотрены проекты повестки дня и документов, планируемых к принятию в ходе предстоящего мероприятия высокого уровня.