Toshkentda Shanxay hamkorlik tashkilotiga (SHHT) aʼzo davlatlar Xavfsizlik kengashi kotiblarining navbatdagi yig‘ilishiga tayyorgarlik bo‘yicha ekspertlarning ikki kunlik yig‘ilishi O‘zbekiston raisligida gibrid shaklda bo‘lib o‘tdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Uchrashuv davomida SHHTga aʼzo davlatlar Xavfsizlik kengashi kotiblarining navbatdagi yig‘ilishiga tayyorgarlik ko‘rish bilan bog‘liq masalalar ko‘rib chiqildi.
O‘zbekistonda bo‘lib o‘tadigan oliy darajadagi tadbir davomida qabul qilinishi rejalashtirilgan hujjatlar loyihalari ham muhokama qilindi.

Сегодня г.Ташкенте в гибридном формате под председательством узбекской стороны завершило работу двухдневное заседание экспертов по подготовке очередной Встречи секретарей Советов безопасности государств-членов Шанхайской организации сотрудничества (ШОС), сообщает корреспондент ИА «Дунё».
В рамках заседания рассмотрены вопросы, связанные с подготовкой к очередной Встрече секретарей Советов безопасности государств-членов ШОС.
Также обсуждены проекты документов, планируемых к принятию в ходе предстоящего мероприятия высокого уровня, которое состоится в Узбекистане.