Vladimir Norov: O‘zbekistonning ShHTda raisligi doirasida 70 dan ortiq yirik tadbirlar o‘tkazildi
Toshkentda Shanxay hamkorlik tashkilotiga aʼzo davlatlar Tashqi ishlar vazirlari Kengashining (ShHT TIVK) navbatdagi yig‘ilishi o‘z ishini yakunladi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
ShHT TIVK yig‘ilishi yakunlari bo‘yicha brifingni ochar ekan, O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri vazifasini bajaruvchi Vladimir Norov quyidagilarni qayd etdi:
- O‘zbekiston ShHTga raislik qilgan dastlabki kunlardan boshlaboq birgalikdagi ishlarning ustuvor yo‘nalishlari va asosiy vazifalarini belgilab oldi. Ushbu davr mobaynida ko‘p tomonlama hamkorlikning barcha yo‘nalishlari va sohalarini qamrab olgan 70 dan ortiq yirik tadbirlar o‘tkazildi.

Владимир Норов: В рамках председательства Узбекистана в ШОС проведено более 70 крупных мероприятий
В Ташкенте завершило работу очередное заседание Совета министров иностранных дел государств-членов Шанхайской организации сотрудничества (СМИД ШОС), сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Открывая брифинг по итогам заседания СМИД ШОС исполняющий обязанности министра иностранных дел Узбекистана Владимир Норов отметил:
- Узбекистан с первых дней своего председательства в ШОС определил приоритеты и основные задачи совместной работы. За этот период уже проведено более 70 крупных мероприятий, с охватом всех направлений и сфер многостороннего сотрудничества.
Сегодняшнее заседание СМИД является одним из важнейших мероприятий текущего председательства нашей страны в ШОС.