Poytaxtimizda Shanxay hamkorlik tashkilotiga (ShHT) aʼzo davlatlar Xavfsizlik kengashlari kotiblarining navbatdagi majlisiga tayyorgarlik ko‘rish bo‘yicha ekspertlar yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Uchrashuv O‘zbekiston tomoni raisligida gibrid shaklda uyushtirildi.
Yig‘ilish davomida ishtirokchilar ShHTga aʼzo davlatlar Xavfsizlik kengashlari kotiblarining navbatdagi yig‘ilishiga tayyorgarlik ko‘rish bilan bog‘liq masalalarni ko‘rib chiqdi.
Shuningdek, yig‘ilishda O‘zbekistonda bo‘lib o‘tadigan oliy darajadagi tadbir davomida qabul qilinishi rejalashtirilgan hujjatlar loyihalarini muhokama qilindi.
Eslatib o‘tamiz, ShHTga aʼzo davlatlar Xavfsizlik kengashlari kotiblari majlisini tayyorlash bo‘yicha ekspertlarning avvalgi yig‘ilishi jori yil 15-16 aprel kunlari Toshkentda bo‘lib o‘tgan edi.

Сегодня в столице завершило свою работу двухдневное заседание экспертов по подготовке очередной Встречи секретарей Советов безопасности государств-членов Шанхайской организации сотрудничества (ШОС), сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Заседание прошло в гибридном формате под председательством узбекской стороны.
В рамках заседания участники рассмотрели вопросы, связанные с подготовкой к очередной Встрече секретарей Советов безопасности государств-членов ШОС.
Также обсудили проекты документов, планируемых к принятию в ходе предстоящего мероприятия высокого уровня, которое состоится в Узбекистане.
Напомним, что предыдущее заседание экспертов по подготовке Встречи секретарей Советов безопасности государств-членов ШОС состоялось 15-16 апреля 2022 года в Ташкенте