Farg‘onada O‘zbekiston raisligida ShHT MKKning navbatdagi yig‘ilishi o‘z ishini boshladi
Bugun Farg‘ona shahrida O‘zbekiston raisligida Shanxay Hamkorlik Tashkilotiga a’zo davlatlar Milliy koordinatorlari kengashi (SHHT MKK)ning navbatdagi yig‘ilishi o‘z ishini boshladi, deb xabar bermoqda Dunyo AA muxbiri.
TIV ma’lumotiga ko‘ra, gibrid shaklda o‘tayotgan tadbirning ochilish marosimida Farg‘ona viloyati hokimining o‘rinbosari Xurshidjon Ahmedov ishtirok etdi.
Uchrashuvda ShHTga a’zo davlatlar vakillari Tashkilotning Davlat rahbarlari kengashi va boshqa nizom organlarining bo‘lajak majlislariga tayyorgarlik ko‘rish masalalari yuzasidan fikr almashdi.
Milliy koordinatorlar ishni tadbir kun tartibini tasdiqlash bilan boshlashdi. Tadbir davomida ShHTning Samarqanddagi Sammitida qabul qilinishi kutilayotgan hujjatlar ko‘rib chiqilishi rejalashtirilmoqda.
Milliy koordinatorlarni Farg‘onaning axborot texnologiyalari sohasidagi muvaffaqiyatlari va turizm salohiyati bilan yaqindan tanishtirish ham rejalashtirilgan.

В Фергане под председательством Узбекистана начало свою работу очередное заседание СНК ШОС
Сегодня в городе Фергане под председательством Узбекистана начало свою работу очередное заседание Совета национальных координаторов Шанхайской организации сотрудничества (СНК ШОС), сообщает корреспондент ИА “Дунё”.
По информации МИД Узбекистана, в открытии мероприятия, которое проходит в гибридном формате, принял участие заместитель хокима области Хуршиджон Ахмедов.
На встрече представители государств-членов ШОС обмениваются мнениями по вопросам подготовки к будущим заседаниям Совета глав государств и других уставных органов организации.
Национальные координаторы начали работу с утверждения повестки дня мероприятия. В ходе заседания планируется рассмотреть документы, которые, как ожидается, будут подписаны на Саммите ШОС в Самарканде.
Также планируется ознакомить национальных координаторов с достижениями области в сфере информационных технологий и богатым туристическим потенциалом региона.