Vladimir Norov: Vazirlar mamlakatlarimiz suvereniteti va hududiy yaxlitligini himoya qilish uchun qo‘shma saʼy-harakatlarini mustahkamlash, «uch yovuz kuch»ga qarshi turish uchun katta jipslikning muhimligini taʼkidladilar
O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri vazifasini bajaruvchi Vladimir Norov ishtirokida o‘tkazilgan brifingda ShHT TIVK yig‘ilishi yakunlari sarhisob qilindi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
- Delegatsiyalar rahbarlari ShHT makonida xavfsizlikka tahdid va xavf-xatarlarning o‘zgarayotgani, axborot texnologiyalarining halokatli roli ortib borayotgani, xususan, soxta yangiliklar va turli buzg‘unchi mafkuralarning tarqalishi haqida o‘z xavotirlarini bildirdilar, - dedi Vladimir Norov. - Shu nuqtai nazardan, «uch yovuz» kuchlarga qarshi turish, mamlakatlarimiz suvereniteti va hududiy yaxlitligini himoya qilish, do‘stlik va o‘zaro qo‘llab-quvvatlash borasidagi birgalikdagi saʼy-harakatlarni yana-da mustahkamlash muhimligi taʼkidlandi.

Владимир Норов: Министры подчеркнули важность большей сплоченности в противостоянии силам «трёх зол», консолидации совместных усилий по защите суверенитета и территориальной целостности наших стран
На итоговом брифинге исполняющий обязанности министра иностранных дел Узбекистана Владимир Норов, подвел заседания СМИД ШОС, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
- Главы делегаций выразили обеспокоенность меняющимися характерами угроз и вызовов безопасности на пространстве ШОС, ростом деструктивной роли информационных технологий, в частности, распространении фейковых новостей и различных деструктивных идеологий, - сказал Владимир Норов. - В данном контексте подчеркнута важность ещё большей сплочённости в противостоянии силам «трёх зол», консолидации совместных усилий по защите суверенитета и территориальной целостности наших стран, укрепляя дружбу и взаимную поддержку.
Отмечена важность скорейшего обеспечения реализации договоренностей наших лидеров о совершенствовании механизмов противодействия вызовам и угрозам безопасности государств-членов ШОС на базе Региональной антитеррористической структуры с учетом соответствующих инициатив сторон.